20 września 2014

Akademia w Eterze

Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza do udziału w projekcie edukacyjnym, organizowanym we współpracy z Akademiskim Radiem Kampus 97,1 FM. Głównym celem akcji jest aktywizacja młodych ludzi, polegająca na wspieraniu rozwoju ich praktycznych umiejętności przez przekazanie im konkretnej wiedzy i udostępnienie im prawdziwych, profesjonalnych narzędzi komunikacyjnych (praca w studio radiowym, sprzęt radiowy, szkolenia z dziennikarstwa i reporterstwa).

Akademia w Eterze - mechanika akcji

KROK 1

Liceum typuje do 25 osób, które na miesiąc zawiązują unikatową redakcję radiową im. Liceum.

KROK 2

 • Przedstawiciele powołanej redakcji biorą udział w specjalnie dla nich organizowanych kolegiach redakcyjnych w siedzibie Akademickiego Radia Kampus (ul. Bednarska 2/4).
 • Otrzymują szkolenia medialne z zakresu warsztatu mikrofonowego, dziennikarskiego i reporterskiego.
 • Pod okiem koordynatora radiowego przygotowują materiały audio, ucząc się praktycznego zdobywania newsów, realizacji dźwięku, pracy w studio nagraniowym, prowadzenia wywiadów czy też sztuki montażu.
 • Najlepsze materiały są prezentowane na antenie radiowej w trakcie programu „Studenteria”, a przedstawiciele redakcji licealnej w nim uczestniczą.

KROK 3

 • Na koniec każdego miesiąca, jako formę zamknięcia współpracy, WDiNP UW i Radio Kampus organizują mobilne studio radiowe w Liceum i spotykają się z redakcją licealną, Dyrekcją i innymi uczniami.
 • Etap ten wiąże się jednocześnie z organizacją - w samym Liceum - spotkań z przedstawicielami Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, którzy prezentują zgromadzonym ofertę edukacyjną jednostek, wchodzących w skład Wydziału (tj. Instytutu Dziennikarstwa, Instytutu Nauk Politycznych, Instytutu Stosunków Międzynarodowych, Instytutu Polityki Społecznej oraz Instytutu Europeistyki).
 • Spotkania z przedstawicielami Wydziału mogą przyjąć formę krótkich warsztatów, wykładów i nieformalnych rozmów z reprezentantami Samorządów Studenckich.

Zgłoszenia

Osoby chętne prosimy o wysłanie wiadomości email na adres prezydent@staszic.waw.pl. (W treści podaj swoje imię, nazwisko oraz klasę).

12 września 2014

Koło olimpijskie WOS

Zapraszamy na zajęcia organizacyjne międzyszkolnego koła olimpijskiego WOS, które odbędą się w czwartek 18 września o godzinie 15:30 w sali 19.

10 września 2014

Warsztaty matematyczne

Uprzejmie informujemy, że warsztaty matematyczne przygotowujące uczniów do Olimpiady Matematycznej w roku szkolnym 2014/2015 odbędą się w pierwszej połowie lutego 2015 r.

8 września 2014

Kółko Informatyczne

Informujemy, że spotkanie organizacyjne odbędzie się 9.09.2014 o godzinie 15:00 w sali 214.

3 września 2014

Stypendium Kronospan

Babson College jest jedną z najlepszych uczelni wyższych na świecie, usytuowaną w pobliżu Bostonu w stanie Massachusetts. Ta prywatna instytucja, która prawie od 20 lat jest nr 1 na obszarze przedsiębiorczości biznesu, prowadzi wymagającą rekrutację, kształcąc najlepszych studentów.

Twórcy programu poszukują wysoce zmotywowanych, przedsiębiorczych osób, które chcą skorzystać z szansy otrzymania czteroletniego stypendium w wysokości 250 000 USD i studiowania w jednej z najlepszych uczelni na świecie.

Wszystkie dokumenty muszą być napisane i przetłumaczone na język angielski.

 • Życiorys
 • Świadectwo szkoły średniej
 • Rekomendacja od nauczyciela lub pracodawcy
 • Esej - jednostronicowy esej przedstawiający kandydata i opowiadający nam o największym wyzwaniu, jakie kandydat pokonał lub też nad czym pracuje aby pokonać w chwili obecnej

Prace wraz z całą dokumentacją należy przesłać do dnia 19.09.2014 r. na adres: scholarship@kronospanfoundation.ro

Najlepszy kandydat rozpocznie studia w Babson College jesienią 2015r. Więcej na http://kronospanfoundation.org/.