godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Absolwenci

23 marca 2024 - upamiętnienie Ewy Macias, prezes Stowarzyszenia Wychowanków Szkoły

Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.
Wisława Szymborska

Drodzy Przyjaciele,

23 marca 2024 roku, w czwartą rocznicę śmierci Ewy Macias, spotkaliśmy się, aby wspomnieć naszą Przyjaciółkę, nauczycielkę wielu pokoleń uczniów naszej Szkoły, współtwórczynię i wieloletnią Prezes naszego Stowarzyszenia.

Ewa zmarła w czasie pandemii. Wielu z nas pragnęło, ale nie mogło towarzyszyć Jej w ostatniej drodze, dlatego teraz zorganizowaliśmy Wieczór Jej pamięci.

Wszystkim, którzy wzięli udział w spotkaniu, tym, którzy podzielili się z nami wspomnieniami, zdjęciami, a także wsparli Stowarzyszenie wpłatami bardzo dziękujemy.

Relację video ze spotkania można zobaczyć tutaj:  https://fb.watch/r2mfIK6tuQ/

Można odejść na zawsze, by stale być blisko

ks. Jan Twardowski

Występ Chóru we Lwowie

W dniach 22-25 września 2018 r. młodzież i absolwenci zrzeszeni w chórze SONUS INNUMERABILES XIV Liceum im. S. Staszica byli we Lwowie, gdzie w niedzielę, 23 września, wystąpili z koncertem w Katedrze Lwowskiej. Obecny na koncercie arcybiskup Mieczysław Mokrzycki wyrażał zachwyt i zadowolenie z występu naszego chóru.

Serdeczne przyjęcie w Katedrze spowodowało, że chór spontanicznie dał koncert na lwowskim rynku. Wśród licznie zgromadzonych byli zarówno mieszkańcy Lwowa, jak i turyści.

Przy okazji pobytu we Lwowie młodzież oddała hołd wielkim Polakom, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości. Składano kwiaty na grobach i pod tablicami pamiątkowymi na Cmentarzu Orląt i Łyczakowskim. Zwiedzano Lwów z polskim przewodnikiem, w tym m.in. katedry katolickie.

Wyjazd chóru był współfinansowany przez Fundację PKO Banku Polskiego, która przyznała darowiznę.

Zdjęcie chóru 1

Zdjęcie chóru 2

Zdjęcie chóru 3