godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Nowowiejska 37a
02-010 Warszawa

(22) 825-13-25
fax. 825-68-99

24 January 2005

Oldstaszic

Dla wszystkich przeciwników moich koncepcji na wygląd strony mam dobrą wiadomość. Właśnie dodałem skórkę "oldstaszic", którą wszyscy dobrze znacie. W razie zauważonych nieprawidłowości proszę, jak zawsze, powiadomić o tym odpowiednią osobę.


14 January 2005

XIII Finał WOŚP - podsumowanie

W niedzielę, 9 stycznia, w naszej szkole odbył się XIII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagraliśmy po raz trzeci. W naszym sztabie było 92 wolontariuszy. Podczas koncertu zagrało 5 zespołów, w przerwach między występami odbyły się licytacje gadżetów. Łączna kwota, jaką udało nam się zebrać wynosi: 29 937,54 zł Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!


14 January 2005

Wyniki olimpiady matematycznej

Z dumą mogę powiedzieć, że wśród 94 osób z okręgu warszawskiego do drugiego etapu LVI Olimpiady Matematycznej zakwalifikowało się aż 42 uczniów naszej szkoły!. Oto pełna lista matematycznie uzdolnionych (w kolejności alfabetycznej):

Uczniowie klas pierwszych:

Michał Jastrzębski, Natalia Sakowska, Urszula Swianiewicz.

Uczniowie klas drugich:

Aleksander Choroszej, Aleksander Gajewski, Marta Górecka, Jędrzej Jabłoński, Urszula Kędzierska, Michał Pilipczuk, Marcin Przybyłko, Jan Szejko, Maria Zadrożna, Kamil Zarychto, Maciej Zdanowicz

Uczniowie klas trzecich:

Tomasz Abramowicz, Piotr Achinger, Paweł Bedyński, Andrzej Bernatowicz, Jan Betley, Piotr Butryn, Iwona Chlebicka, Bartosz Dąbrowski, Jacek Dąbrowski, Mateusz Iskrzyński, Karolina Kaszuba, Łukasz Kidziński, Tomasz Knypek, Grzegorz Kossowski, Anna Kulka, Michał Łyczek, Katarzyna Owczarek, Przemysław Pawełczyk, Krzysztof Pawłowski, Robert Pysiak, Jan Rakusa-Suszczewski, Michał Skrzypczak, Paweł Stankowski, Małgorzata Sypniewska, Jan Szumański, Adrian Trzeciak, Michał Wrochna, Magdalena Zakrzewska.


14 January 2005

Wybory Prezydenta Szkoły.

17 stycznia w trakcie 3. i 4. lekcji odbędą się wybory Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Na stanowisko Prezydenta Szkoły kandydują:

  • Agnieszka Kostrzewa 2C
  • Joanna Lelejko 2E
  • Mikołaj Łabędzki 2D
  • Ewa Psiurska 2B
  • Marcin Gecow 1D
  • Joanna Stoll 1F

14 January 2005

Spotkanie informacyjne dla kandydatów

Spotkanie informacyjne dla kandydatów do klas I w roku szkolnym 2005/2006 odbędzie się 14 marca 2005r. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Spotkanie obejmuje dwa punkty programu:

  • o godz. 17.00 - 18.00 - zwiedzanie szkoły
  • o godz. 18.00 - zebranie informacyjne dla kandydatów wraz z ich Rodzicami (spotkanie z Dyrektorem szkoły)

11 January 2005

Zmiany, zmiany, zmiany...

Na stronie szkolnej zaszła pewna zmiana. Jaki koń jest, każdy widzi, ale mimo to nadmienię, że tematem zmiany jest nowy wygląd oraz możliwość ich zmiany

Teraz każdy może zaprojektować własny wygląd i po skontaktowaniu się ze mną (webmaster@staszic.waw.pl) , wygląd zostanie (najprawdopodobniej) dodany. Do działa graficzne dusze :-)


7 January 2005

Strona sekcji wioślarskiej

Sekcja wioślarska naszej szkoły doczekała się własnej strony, utrzymywanej przez Huberta Dąbrówkę. Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia i zapoznania się z informacjami na niej zawartymi.


4 January 2005

XIII Finał WOŚP

W niedzielę, 9 stycznia, w sali gimastycznej LO (wejście od ul. Filtrowej), w godz. 16-19.30 odbędzie się koncert z okazji XIII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza szkoła gra już po raz trzeci.

Wystąpią:

  • CUT
  • Czarny Pieprz
  • Chatqa Poohatqa
  • Fellowship
  • Strain

Wstęp wolny.

Podczas przerw odbędą się licytacje gadżetów z Fundacji i nie tylko...

Podczas koncertu będzie można zaopatrzyć się w coś do jedzenia i np. ciepłą herbatkę w kawiarence, z której cały dochód zostanie przekazany na WOŚP.


4 January 2005

Wyniki olimpiady informatycznej

Z radością informuję, że do drugiego etapu Olimpiady Informatycznej zakwalifikowało się aż 22 uczniów naszej szkoły! Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na drugim etapie!

Oto pełna lista zakwalifikowanych olimpijczyków w kolejności alfabetycznej:
Kamil Anikiej, Jarosław Apelski, Adam Cellary, Hong Hai Chu, Bartosz Dąbrowski, Jędrzej Jabłoński, Łukasz Kidziński, Tomasz Knypek, Paweł Konieczny, Grzegorz Kossowski, Michał Kozik, Karol Kurach, Marek Marczykowski, Robert Nasiadek, Michał Nazarewicz, Krzysztof Pawłowski, Michał Pilipczuk, Norbert Potocki, Krzysztof Sachanowicz, Andrzej Skalski, Paweł Stankowski, Jakub Zwolakowski


Szczegółowa punktacja:

banpunsamskaskoSuma
MichałPilipczuk100100100100100500
KrzysztofSachanowicz10010010010090490
TomaszKnypek10070100100100470
KamilAnikiej1007010094100464
KarolKurach10060100100100460
BartoszDąbrowski10040100100100440
NorbertPotocki10040100100100440
GrzegorzKossowski8150100100100431
JarosławApelski8040100100100420
MichałKozik7430100100100404
KrzysztofPawłowski100-100100100400
MarekMarczykowski100801001000380
MichałNazarewicz991006010010369
ŁukaszKidziński23-100100100323
JędrzejJabłoński100100101000310
PawełStankowski100-010090290
AdamCellary621010100100282
PawełKonieczny100-701000270
RobertNasiadek100700990269
AndrzejSkalski--60100100260
JakubZwolakowski10020100320252
Hong HaiChu-3010010020250

Oceniane były następujące zadania:

4 January 2005

Staszic Mistrzem!

Autorem tej wiadomości jest Tomek Galikowski z klasy 3C

Jak już informowaliśmy, we wtorek 21 grudnia, w Hali OSiR odbył się I Świąteczny Międzyszkolny Turniej Piłkarski "O puchar Staszica". Nasze LO wystawiło w nim dwie reprezentacje...


Staszic I w składzie:

  1. Adam Stelmaski 3A
  2. Tomek Galikowski 3C
  3. Maciek Tomczyk 1F
  4. Paweł Garbacz 3A
  5. Piotrek Marcinkowski 3A
  6. Mateusz Cyran 3A
  7. Michał Grzybowski 1D

Oraz Staszic II:

  1. Aleksander Krych 1A
  2. Adam Kurek 3B
  3. Łukasz Stelmaski 2E
  4. Bartek Osica 2E
  5. Tomek Kolanowski 1C
  6. Mateusz Gintrowski 2A
  7. Artur Rogalski 3D
  8. Paweł Szreder 2D

Grupowe eliminacje przebrnęła tylko jedna z nich. Staszic II, mimo, że odniósł zwycięstwo 1:0 z "Czackim", nie dał rady "Dembowskiemu" - przegrywając 1:0 - i ostatecznie nie wyszedł z grupy zajmując ostatnie, trzecie miejsce. Lepiej powiodło się Staszicowi I. W pierwszym meczu odniósł zasłużone zwycięstwo z "Kopernikiem" strzelając rywalom dwie bramki i nie tracąc żadnej. Choć kolejne spotkanie z "Norwidem" przegrał aż 3:1 zdołał wyjść do następnej fazy turnieju z drugiego miejsca.

W półfinale nasza drużyna spotkała się z XXVII LO im. T. Czackiego. Po dramatycznym spotkaniu, zakończonym bezbramkowym remisem, przystąpiono do serii rzutów karnych. Po bezbłędnie wykonanych strzałach Staszic I odniósł zwycięstwo z rywalem 2:0.

W kolejnym meczu półfinałowym "Norwid" pokonał XLVIII LO im. E Dembowskiego 4:2 mimo, że dwukrotnie przegrywał 1:0 i 2:1. Zatem w meczu finałowym spotkały się znajome sobie drużyny - Staszic I i reprezentacja XXIV LO im. C. Norwida. Tutaj nasi zawodnicy pokazali sie z bardzo dobrej strony pozwalając Liceum z Woli na tylko jeden strzał na bramkę. Po regulaminowym czasie gry padł remis 0:0. Sędzia zarządził po raz kolejny serię rzutów karnych, a te po raz kolejny bezbłędnie wykonywali zawodnicy w czarno - żółtych koszulkach, czyli piłkarze z naszego LO.

W spotkaniu o trzecie miejsce lepszy okazał się zespół "Czackiego", który także po serii rzutów karnych pokonał "Dembowskiego".

Najlepszym strzelcem, a raczej strzelcami turnieju okazali się piłkarze XXIV LO im. C. Norwida - Marcin Dłubała oraz Marcin "Metka" Rychlewski. Głosem sędziego oraz komitetu organizacyjnego nagrodę przyznano jednak temu drugiemu. W zespole Staszica I na pochwałę wszyscy zawodnicy zasłużyli na pochwały. Zdecydowanie wyróżniali się jednak dwaj - bramkarz Adam Stankowski oraz najlepszy strzelec naszej drużyny Paweł Garbacz.