godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Nowowiejska 37a
02-010 Warszawa

(22) 825-13-25
fax. 825-68-99

29 April 2019

Festiwal Poezji

Logo Festiwalu Poezji

Uprzejmie informujemy, że XXXI Festiwal Poezji Współczesnej odbędzie się 27.09.19 (piątek), o godzinie 18:00.

24 April 2019

Wyniki Olimpiady Języka Rosyjskiego

Z przyjemnością informujemy, że uczennica Staszica Aleksandra Smerechańska (3H) zdobyła tytuł finalistki Olimpiady Języka Rosyjskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w rozwoju wszechstronnych talentów!

18 April 2019

Wyniki LXV Olimpiady Chemicznej

Z wielką radością i satysfakcją informujemy, że w zakończonej LXV Olimpiadzie Chemicznej uczniowie Staszica: Bartosz Godlewski, Antonina Białek, Filip Kowalik i Stanisław Świerczewski zdobyli tytuły laureata, a Jan Domański, Antoni Wojnowski, Julia Śladowska i Mikołaj Podolecki zdobyli tytuły finalistów. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!! 

17 April 2019

Konkurs Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

Z przyjemnością informujemy, że uczeń Staszica Patryk Guba zajął trzecie miejsce w kursie e-learningowym XVII edycji Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej organizowanym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

17 April 2019

Wyniki Olimpiady Wiedzy o Mózgu

Z wielką satysfakcją informujemy, że laureatem Olimpiady Wiedzy o Mózgu został uczeń naszego liceum Jan Jakub Domański.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

17 April 2019

Wyniki Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Z przyjemnością informujemy, że w zakończonej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej uczniowie Staszica:

  • Marcin Augustynowicz
  • Aleksander Sabak
  • Mateusz Polakowski

uzyskali tytuły finalistów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

16 April 2019

Wyniki XLV Olimpiady Geograficznej

Z radością informujemy, że w zakończonej XLV Olimpiadzie Geograficznej uczniowie Staszica Jan Jagodziński i Dominik Stempień uzyskali tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!!!

14 April 2019

Wyniki XXVI Olimpiady Informatycznej

Z ogromną satysfakcją i radością informujemy, że w zakończonej XXVI Olimpiadzie Informatycznej tytuły laureatów zdobyli:

  • Jakub Wasilewski (będzie reprezentować Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej)
  • Mikołaj Stępiński (będzie reprezentować Polskę na Międzynarodowej Olimpiadzie Informatycznej)
  • Tymoteusz Wiśniewski
  • Mateusz Cegiełka
  • Jan Strzeszyński (będzie reprezentował Polskę na Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej)
  • Jakub Bachurski
  • Piotr Kępczyński
  • Janusz Partyka
  • Szymon Dominikowski
  • Adrian Górecki
  • Paweł Pilarski
  • Antoni Wiśniewski
  • Kamil Jonak
  • Antoni Puch
  • Maksymilian Grochowski.

Tytuł wyróżnionego finalisty zdobyli:

  • Dominik Wawszczak
  • Grzegorz Kopania
  • Jonasz Aleszkiewicz
  • Grzegorz Gruza
  • Krzysztof Rymski.

Finalistami zostali:

  • Jakub Bedełek
  • Bartłomiej Cieślar
  • Witold Drzewakowski
  • Alicja Kluczek
  • Jędrzej Olkowski
  • Joanna Wojciechowska.

Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

14 April 2019

Wyniki VII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

Miło nam poinformować, że laureatami VII Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego zostali Marta Resiak z kl. 1F (laureatka 5. miejsca) oraz Kacper Lewandowski z kl. 2A (laureat 6. miejsca). Serdecznie gratulujemy!

14 April 2019

Wyniki XXXI Olimpiady Filozoficznej

Z dumą informujemy, że w XXXI Olimpiadzie Filozoficznej laureatami zostali:

  1. Miriam Lipniacka 3b - laureatka 2. miejsca i zwyciężczyni eliminacji do XXVII Międzynarodowej Olimpiady Filozoficznej w Rzymie
  2. Patryk Michalski 1a
  3. Mateusz Perlik 2c
  4. Antoni Janowski 3a

Tytuł finalisty uzyskali:

  1. Marta Korpacz 2b
  2. Mateusz Kosson 2f
  3. Jakub Terlikowski 2h
  4. Agata Nawacka 3c
  5. Anna Harasimiuk 3e

Serdecznie gratulujemy!

13 April 2019

Wyniki VII Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

Z przyjemnością informujemy, że uczeń Staszica Bartłomiej Stępniewski (2F) zajął 5 miejsce w kraju w VII Olimpiadzie Przedsiębiorczości i Zarządzania uzyskując tytuł laureata . Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

12 April 2019

Olimpiada Fizyczna

Z wielką satysfakcją informujemy, że w zakończonej LXVIII Olimpiadzie Fizycznej laureatami zostali:

  • Jakub Wornbard (będzie w reprezentacji Polski na L Międzynarodową Olimpiadę Fizyczną w Tel Awiwie),
  • Marcin Augustynowicz,
  • Grzegorz Komorowski,
  • Michał Maszkowski,
  • Wojciech Niedziółka,
  • Antoni Puch.

Tytuł finalisty uzyskali:

  • Jakub Baranowski,
  • Michał Fedorowicz,
  • Jakub Filipek,
  • Wojciech Misiak,
  • Paweł Mucha,
  • Michał Włodarczyk.

Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

10 April 2019

Olimpiada Języka Francuskiego

Z radością informujemy, że w zakończonej Olimpiadzie Języka Francuskiego jej laureatami zostali uczniowie Staszica:

  • Michel Le Bihan (3C),
  • Mikołaj Przeniosło (3D).

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

10 April 2019

Konkurs Fizyczny PW i MKO

Z ogromną satysfakcją informujemy, że w zakończonym jubileuszowym XXV Konkursie Fizycznym Politechniki Warszawskiej i MKO

nasz uczeń Antek Puch (2A) został jego zwycięzcą,

uczniowie Staszica:

  • Wojciech Niedziółka,
  • Wojciech Misiak,
  • Jakub Baranowski,
  • Jakub Filipek

zostali jego laureatami,

a tytuł wyróżnionego finalisty otrzymali:

  • Klaudia Urbańska,
  • Paweł Mucha,
  • Michał Szumielewicz,
  • Andrzej Frączak.

Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

9 April 2019

Finał Mistrzostw Polski Debat Oksfordzkich 2019

W dn. 5-7.04.2019 reprezentacja Staszica wzięła udział w eliminacjach finałowych MPDO 2019. Z dumą informujemy, że nasi debatanci zostali ćwierćfinalistami turnieju, zaś 1. miejsce w klasyfikacji mówców, a tym samym tytuł najlepszej mówczyni debat oksfordzkich w Polsce, uzyskała Joanna Grabowska z kl. 2d! Ponadto Joanna Grabowska i Antoni Janowski z kl. 3a, zdobywając najwięcej punktów indywidualnych, znaleźli się w prestiżowym zestawieniu Drużyny Marzeń! Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na kolejnych turniejach!

9 April 2019

Wyniki zawodów centralnych XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Z przyjemnością informujemy, że 3 uczniów naszej szkoły: Maciej Miland – 3A, Oskar Glegoła – 3E, Bartłomiej Stępniewski – 2F decyzją Komitetu Głównego Olimpiady organizowanej przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne uzyskali tytuł finalisty. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

8 April 2019

Festiwal Poezji

XXXI Festiwal Poezji Współczesnej: zakwalifikowani

Jeżeli akcja strajkowa będzie trwała do piątku tj. 12.04.2019r. to Festiwal Poezji odbędzie się w innym terminie. O zmienionej dacie poinformujemy.

7 April 2019

Olimpiada Statystyczna

Z radością informujemy, że w zakończonej Olimpiadzie Statystycznej uczeń Staszica Grzegorz Kopania uzyskał tytuł finalisty. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

7 April 2019

Zakończenie LXX Olimpiady Matematycznej

Z wielką satysfakcją informujemy, że w zakończonej dziś LXX Olimpiadzie Matematycznej jej laureatami zostali uczniowie Staszica:

  • Adam Dankowiakowski
  • Jan Dobrakowski
  • Tomasz Kiełbasa
  • Aleksander Misztal
  • Michał Szwej
  • Jakub Wornbard
  • Mikołaj Tymon Bardos
  • Stanisław Hauke
  • Adam Barański
  • Wojciech Misiak

Nagrodę imienia Andrzeja Mąkowskiego za najlepiej zredagowane poprawne rozwiązanie zadania z finału LXX Olimpiady Matematycznej otrzymał Aleksander Misztal (zadanie 4).

  • Marcin Augustynowicz
  • Jakub Baranowski
  • Aleksander Bosek
  • Bartłomiej Cieślar
  • Witold Drzewakowski
  • Michał Grudzień
  • Igor Kamiński
  • Tomasz Kostrzewa
  • Konrad Litwiński
  • Jan Małaśnicki
  • Maciej Małowidzki
  • Marcelina Marjankowska
  • Zuzanna Matuszewska
  • Jakub Piotrowicz
  • Kornel Sikora
  • Szymon Szmigielski
  • Michał Szumielewicz
  • Tuan Anh Tran
  • Dominik Wawszczak
  • Antoni Maciej Wiśniewski
  • Joanna Wojciechowska

Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

4 April 2019

Sukcesy w konkursie Młodzi Naukowcy Unii Europejskiej

Z ogromną satysfakcją informujemy, że w tegorocznym konkursie Młodzi Naukowcy Unii Europejskiej (EUCYS 2019) uczniowie Staszica Aleksander Bosek za pracę "Wybrane własności ciągów Perrina k-go rzędu"; Szymon Cedrowski za pracę "Modelowanie galaktyk soczewkowatych i spiralnych" Stanisław Hauke za pracę "Czworokąty bliźniacze" zdobyli nagrody 3 stopnia. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!