godło

STASZIC

XIV Liceum Ogólnokształcące

Nowowiejska 37a
02-010 Warszawa

(22) 825-13-25
fax. 825-68-99

27 April 2016

Sukcesy w olimpiadach biologicznych

Mamy zaszczyt ogłosić, że uczennica Pani Beaty Wanago - Wojtczak Aleksandra Janowska została laureatką I stopnia, a Michał Wojewódzki został finalistą XLV Olimpiady Biologicznej. Ola Janowska zakwalifikowała się na Międzynarodową Olimpiadę Biologiczną.

19 April 2016

Bluzy

Jest już możliwość odbioru bluz w samorządówce na przerwach.
Pozdrawiamy
Samorząd Uczniowski
18 April 2016

Wyniki Olimpiady Języka Angielskiego

Mamy zaszczyt ogłosić, że w tegorocznej XL Olimpiadzie Języka Angielskiego tytuł laureata zdobył Jakub Perlin z klasy 3B.

Tytuł finalisty uzyskali:

  • Jakub Bartmiński z klasy 2B
  • Kalina Spławska z klasy 1D

Serdecznie gratulujemy!

18 April 2016

Wyniki Międzynarodowych Zawodów Matematycznych NABOJ

Mamy zaszczyt ogłosić, że:

  • Drużyna Seniorów  zajęła pierwsze miejsce  w rywalizacji krajowej i drugie w rywalizacji międzynarodowej.
  • Drużyna Juniorów  zajęła drugie miejsce  w rywalizacji krajowej i drugie w rywalizacji międzynarodowej.

Skład Drużyny Seniorów:

  • Leszek Sołdan (3A), Adam Klukowski (3A), Jakub Perlin (3A), Tomasz Kościuszko (3A), Marcin Korona (3B)

Skład Drużyny Juniorów:

  • Michał Siennicki (1B), Piotr Jasiński (1B), Mikołaj Kamiński (1B), Piotr Kram (1B), Stanisław Strzelecki (1A)


Serdecznie gratulujemy!

18 April 2016

Wyniki Olimpiady Informatycznej

Mamy zaszczyt ogłosić, że w tegorocznej XXIII Olimpiadzie Informatycznej dwanaścioro uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata:

  • Stanisław Szcześniak 1A - laureat  2.miejsca - zakwalifikowany na Bałtycką Olimpiadę Informatyczną 
  • Jan Tabaszewski 3A - laureat  2.miejsca
  • Tomasz Kościuszko 3A - laureat  2.miejsca
  • Stanisław Strzelecki 1A - laureat  3.miejsca
  • Jan Lebioda 2A - laureat  3.miejsca 
  • Tomasz Grześkiewicz 2B - laureat  3.miejsca
  • Cyryl Waśkiewicz 3B - laureat  3.miejsca
  • Tomasz Nowak 1B - laureat  3.miejsca
  • Jan Olkowski 2B - laureat  3.miejsca
  • Jakub Bartmiński 2B - laureat  3.miejsca
  • Igor Dolecki 2A - laureat  3.miejsca
  • Michał Siennicki 1B - laureat  3.miejsca

Finaliści wyróżnieni :

  • Artur Puzio - 2A
  • Iwona Kotlarska - 2B
  • Konstanty Subbotko - 2A

Finaliści:

  • Robert Laskowski - 2A
  • Wiktoria Kośny - 3A

Serdecznie gratulujemy!

17 April 2016

Wyniki IV Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania

Mamy ogromną przyjemność ogłosić, że uczeń klasy 3E Rafał Kamiński został zwycięzcą IV Olimpiady Przedsiębiorczości i Zarządzania organizowanej przez Wydział Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. Uczeń zajął 1 miejsce w kraju i otrzymał tym samym tytuł laureata.

Tytuł laureata uzyskał również uczeń klasy 3E Jakub Grohmann - 5 miejsce
Tytuł finalisty uzyskał uczeń klasy 3E Albert Bagieński

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

15 April 2016

Wyniki Konkursu Prac Młodych Naukowców Unii Europejskiej

Mamy zaszczyt ogłosić, że Jadwiga Czyżewska uczennica klasy 1A naszej szkoły zdobyła jedną z trzech 1.nagród w Konkursie Prac Młodych Naukowców UE (EUCYS 2016) i uzyskała nominacje do reprezentowania Polski na finałach EUCYS 2016. 
Jadwiga przedstawiła pracę "Kolorowanie płaszczyzn, prostych i okręgów".

Gratulujemy i zyczymy sukcesów na finale!



13 April 2016

Wyniki Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Mamy zaszczyt ogłosić, że w tegorocznej Olimpiadzie Lingwistyki Matematycznej Kamila Śledź, uczennica klasy 3A naszej szkoły uzyskała tytuł laureata i została zakwalifikowana na Międzynarodową Olimpiadę Lingwistyczną

Tytuł finalisty uzyskali następujący uczniowie:

  • Jakub Bartmiński – klasa 2B
  • Wiktoria Kośny – klasa 3A
  • Jakub Perlin - klasa 3B

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

12 April 2016

Finaliści XXVIII Festiwalu Poezji

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za przesłane wiersze na XXVIII Festiwal Poezji Współczesnej.

Z przyjemnością informujemy, że do tegorocznego finału zostali zakwalifikowani:

  • Michał Abramczyk
  • Anna Chabiera
  • Maria Dowbor-Baczyńska
  • Zuzanna Droś
  • Agata Górnicka
  • Natalia Jakubowska
  • Michał Jarski
  • Julia Kłos
  • Malwina Kowalczyk
  • Joachim Kowalewski
  • Izabela Laskowska
  • Kajetan Maracewicz
  • Kamila Mosakowska
  • Maria Niedziałek
  • Jakub Puścion
  • Michał Szkaradek
  • Natalia Rebeka Trojanowska
  • Jolanta Waligóra
  • Eryk Werens
  • Aleksander Marek Wróblewski

Finalistom serdecznie gratulujemy.

Młodych Poetów zapraszamy na warsztaty interpretacyjne, które odbędą się w naszej szkole w dwóch terminach:
  • 19 i 20 kwietnia 2016 r. (wtorek, środa) godz. 18.00 w sali 121- poprowadzi je wybitny Poeta, Redaktor Naczelny "Enigmy" Juliusz Erazm Bolek.

Przypominamy, że finał Festiwalu odbędzie się 22 kwietnia 2016 r. w auli Liceum o godz. 18:00. Twórcy prezentują w finale 3 wybrane przez siebie teksty spośród 5 zgłoszonych wierszy.

12 April 2016

Wyniki Olimpiady Przedsiębiorczości

Uprzejmie informujemy, że decyzją Komitetu Centralnego Olimpiady Przedsiębiorczości uczeń naszej szkoły Rafał Kamiński zajął 4 miejsce w kraju i uzyskał tytuł laureata.

Serdecznie gratulujemy i dalszych sukcesów!!!

12 April 2016

Wyniki Olimpiady Matematycznej

Mamy zaszczyt ogłosić, że w tegorocznej LXVII Olimpiadzie Matematycznej dziewięcioro uczniów naszej szkoły uzyskało tytuł laureata:

  • Adam Klukowski 3A - laureat  I stopnia - zakwalifikowany na  LVII  Międzynarodową Olimpiadę Matematyczną 
  • Jan Lebioda 2A - laureat  III stopnia - zakwalifikowany na X Środkowoeuropejską Olimpiadę Matematyczną 
  • Leszek Sołdan 3A - laureat  III stopnia 
  • Jan Tabaszewski 3A - laureat  III stopnia 
  • Marcin Korona 3B - laureat V stopnia 
  • Wiktoria Kośny 3A - laureat V stopnia
  • Jakub Kubacki 2A - laureat V stopnia
  • Jakub Perlin 3B - laureat V stopnia
  • Radek Kusek 3B - laureat V stopnia

Oraz finalisty:

  • Michał Bączyk
  • Paweł Czyż
  • Igor Dolecki
  • Tomasz Grześkiewicz
  • Adam Jabłonowski
  • Krzysztof Kacprzyk
  • Łukasz Kamiński
  • Tomasz Kościuszko
  • Piotr Kram
  • Piotr Bartosz Mitosek
  • Jan Olkowski
  • Paweł Pawlik
  • Marcin Pracki
  • Michał Prończuk
  • Artur Puzio
  • Michał Siennicki
  • Stanisław Strzelecki
  • Kamila Śledź
  • Jerzy Teisseyre
  • Ewa Wieczorek
  • Krzysztof Wyszomirski

12 April 2016

Finał Olimpiady Fizycznej

Mamy przyjemność ogłosić, że Paweł Czyż został laureatem Olimpiada Fizycznej i 12 uczniów naszej szkoły dostało tytuł finalisty:
  1. Maciej Bartczak
  2. Michał Bączyk
  3. Marcin Bąk
  4. Michał Filipiuk
  5. Frederic Grabowski
  6. Maciej Jabłoński
  7. Jan Kożuszek
  8. Jeremi Miller
  9. Łukasz Popek
  10. Marcin Pulik
  11. Grzegorz Rypeść
  12. Radost Waszkiewicz
Serdecznie gratulujemy!
7 April 2016

Bluzy

Uprzejmie informujemy, że spodziewamy się otrzymać bluzy pod koniec przyszłego tygodnia. Najpóźniej od poniedziałku 18 kwietnia będzie można je odbierać w samorządówce. Bardzo przepraszamy za opóźnienie i zapraszamy po odbiór. 
SAMORZĄD
6 April 2016

Wyniki XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Z satysfakcją informujemy, że uczeń klasy 3E Liceum Staszica, Rafał Kamiński po przystąpieniu do zawodów III stopnia, zajął drugie miejsce w kraju i otrzymał tytuł laureata XXIX Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej.

Tytuł laureata uzyskali również:

  • Oliwia Gadomska – klasa 3 E (5 miejsce)
  • Jakub Grohmann – klasa 3 E (4 miejsce)

Tytuł finalisty uzyskali następujący uczniowie:

  • Weronika Sochacka – klasa 3F
  • Albert Bagieński – klasa 3E

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

1 April 2016

XXVIII Festiwal Poezji Współczesnej

Uprzejmie informujemy, że przesunęliśmy termin nadsyłania wierszy na XVIII Festiwal Poezji Współczesnej.

Na wiersze czekamy do piątku, 8 kwietnia 2016 r.

Organizatorzy